Sady pod Ślężą - logo

Noclegi, Agroturystyka i Eko Produkty

Oferta

Oferta

Oferta

Oferujemy naszym gościom przede wszystkim ciszę, spokój, świeże powietrze, miłe wrażenia krajobrazowo-przyrodnicze, atrakcyjne trasy piesze i rowerowe. Nasza działka położona jest na południowo-zachodnim stoku góry Ślęży, więc przez cały dzień jest tu ciepło i słonecznie.

Do Państwa dyspozycji mamy

Przestronny Apartament na poddaszu, który składa się z części dziennej połączonej z kuchnią, oraz jednego pokoju sypialnego, w którym są 3 łóżka jednoosobowe. W części dziennej są 2 łatwo rozkładalne dwuosobowe sofy, na których swobodnie pomieszczą się 3 osoby. W części dziennej znajduje się toaleta z prysznicem. Kuchnia wyposażona jest w kuchenkę elektryczną, piekarnik, czajnik, zlew, garnki i komplet naczyń dla 6 osób.

Domek z Tarasem, który na dole ma przestronny 30 metrowy salon z aneksem kuchennym a na górze 2 małe sypialnie. W jednej sypialni są 2 pojedyncze łóżka, w drugiej są łóżko podwójne oraz łóżko pojedyncze. W sypialniach może spać do 5 osób. Na dole mieści się salon połączony z kuchnią. Kuchnia wyposażona jest w kuchenkę elektryczną, czajnik, kawiarkę, zlew, garnki i komplet naczyń.

Na tyle naszej działki jest furtka do lasu gdzie znajdują się szlaki górskie na Ślężę, przełęcz Tąpadła lub do Sobótki. We wsi jest możliwość zakupu lokalnych produktów ekologicznych. Na końcu wsi jest boisko i plac zabaw dla dzieci.

Zachody słońca i widoki z naszej działki na Góry Wałbrzyskie oraz Sudety na długo pozostaną w waszej pamięci.

Zaraz za płotem zaczynają się szlaki na przełęcz Tąpadła oraz góry Ślężę i Radunię. Dla turystów rowerowych, w okolicy znajduje się wiele spokojnych dróg łączących urokliwe wsie, gdzie można spotkać wiele zabytków. Kolarzom polecamy lokalny klasyk – czyli Mistrzowską Pętle wokół Góry Ślęży. Tą samą trasą każdej wiosny przebiega Półmaraton Ślężański.

Jednym słowem – okoliczne drogi są na tyle spokojne, że można po nich bez obaw biegać, czy jeździć na rowerze. Na piechurów i rowerzystów górskich czekają szlaki Ślęży i Raduni.

Dlaczego u nas?

  • Przestrzeń: do dyspozycji gości oddajemy przestronny apartament o powierzchni 35m2. Dzieli się na część dzienną z kuchnią i łazienką oraz pokój sypialny. W części dziennej są dwie rozkładane dwuosobowe kanapy. W pokoju sypialnym są 3 łóżka  jednoosobowe.
  • Spokój: na naszej działce znajdziesz ciszę, widoki i słońce przez cały dzień. Na śniadanie lokalne przysmaki, a wieczorem ognisko.
  • Dla rodzin: mamy ofertę wypoczynku na łonie natury – na naszej ogromnej hektarowej działce znajduje się mały plac zabaw, miejsce na ognisko, hamak, boisko do badmintona i wiele, wiele miejsc do kreatywnej zabawy na łonie natury.
  • Dla sportowców: na lokalnych drogach jest bardzo mały ruch samochodowy, dzięki czemy doskonałe nadają się do uprawiania kolarstwa szosowego, czy biegów długodystansowych, a trudne i techniczne szlaki gór Ślęży oraz Raduni spowodują wypieki u niejednego zapaleńca MTB!
  • Dla turystów: okoliczne wsie z licznymi zabytkami, piękna Świdnica (15km) z unikatowym drewnianym Kościołem Pokoju znajdującym się na liście UNESCO oraz magiczny Wrocław (35km) – stolica Dolnego Śląska.
  • Góry Ślęża i Radunia: są popularnymi celami pieszych wicieczek. Nasza działka położona jest tuż przy szlaku prowadzącym na przełęcz Tąpadła, leżącą między tymi szczytami.
  • Pole golfowe: W Jędrzejowicach (5km) znajduje się  piękne pole golfowe, gdzie każdy może spróbować swoich sił.

Apartament na poddaszu:

Domek z tarasem:

Produkty Ekologiczne

Sady pod Ślężą to nie tylko noclegi. Sami produkujemy dżemy i suszymy owoce z naszego oraz okolicznych sadów. Staramy się zbierać wyłącznie owoce najwyższej jakości, te nie pryskane. Stare odmiany jabłoni, śliw, czereśni, czy też dziko rosnące w okolicy śliwki mirabelki, są bardzo cenne i unikalne.

Nasze dżemy ze śliwki mirabelki, czereśni oraz susz owocowy, mają certyfikat Ślężańskiego Produktu Lokalnego. Przyznawany jest wyłącznie produktom najwyższej jakości, wyrabianym lokalnie i ekologicznie.

Osoby zainteresowane zakupem naszych produktów prosimy o kontakt. Można znaleźć je w dobrych sklepach z ekologiczną żywnością w Wałbrzychu, Świdnicy i Wrocławiu.

Nasza suszarnia na owoce została zbudowana własnoręcznie z myślą o tym aby zachować jak najwięcej właściwości suszonych produktów. Tych smakowych i tych pro-zdrowotnych. Dzięki powolnemu suszeniu w temperatusze nie przekraczającej 45°C suszone owoce zachowują witaminy i cenne flawonoidy. Walory smakowe takich owoców są niepowtarzalne. Jedna partia owoców w zależności od rodzaju owoca suszy się około dwóch dni.